Môj strážny Anjel

Baran

Barani sú odvážni a impulzívni, preto sa im strážny anjel naozaj hodí 🙂 Pomáha im nestrácať hlavu pri ich spontánnych rozhodnutiach. Barani, ak chcete spoznať svojho anjela, musíte trochu ubrať z vašej energie a ponoriť sa do pokoja. Anjel Baranov je Machidiel (znamenajúci „plnosť Boha“). Tak ako jeho znamenie, je to anjel energie a vášne. Hovorí sa, že má moc priviesť k vám človeka, ktorého milujete, ak vášho anjela pekne poprosíte.

Býk

Ako iste viete, býci sú tvrdohlaví. Ale vplyv Venuše túto ich vlastnosť zjemňuje. Vďaka tomu dokážu byť očarujúcimi spoločníkmi, ak to okolnosti vyžadujú. Anjel Býkov, Asmodel, bol kedysi dávno vodcom cherubínov, sympatických anjelov rozdávajúcich pozitívnu energiu. Váš anjel je skvelým pomocníkom pri plánovaní a dosahovaní cieľov. Ak ho však chcete poprosiť o pomoc, musíte naozaj vedieť, čo chcete – má aj temnú stránku.

Blíženci

Blíženci by si mohli myslieť, že majú dvoch anjelov. Nakoniec, je to veľmi učenlivé a komunikatívne znamenie. Ale tak ako ostatné znamenia majú len jedného anjela, ktorým je Ambriel. Ten dozerá na tlmenie zlých vplyvov, rozvíjanie vedomostí a medziľudských vzťahov, takže, ak potrebujete pomoc v týchto oblastiach, viete, na koho sa máte obrátiť.

Rak

Raci, hoci často uzavretí, sú aj prirodzene intuitívni, preto často v deststve pocítia prítomnosť ich anjela. S prichádzajúcou dospelosťou však začínajú pochybovať o tomto stretnutí. Ich citlivosť a energiu to však neoslabí natoľko, aby ďalší kontakt s anjelom nebol možný.
Muriel, anjel ochraňujúci rakov, má za úlohu hlavne udržiavať rovnováhu emocionálnej energie. Muriela môžete prosiť o pomoc s rodinou alebo keď potrebujete usmerniť svoje emócie do produktívnej energie.

Lev

Slnkom ovplyvňovaní Levi majú mocné ego, ktoré môže byť veľmi užitočné pri dosahovaní profesijných cieľov. Ak však ich ego neskrotíte v osobnom živote, môže spôsobovať problémy. Na pomoc prichádza ich anjel Verchiel, „bojovník“ z anjelskej sféry Mocností. Nebojuje však zbraňami, ale láskou. Verchiel je spojený aj s inteligenciou Slnka a nielen Levom pomáha udržiavať ich ego v rovnováhe. Dodáva aj silu a nadšenie pre robenie dobrých skutkov.

Panna

Znamenie Panna má k anjelom veľmi blízko vďaka silnej väzbe na ženskú energiu. Panna skôr stojí v úzadí, analyzuje a čaká na správnu príležitosť. Obáva sa zlyhania, preto je opatrná. Jej anjel, Hamaliel, je anjelom logiky. Panne pomáha k bystrému úsudku, ale aj k tomu, aby príliš neanalyzovala a verila aj svojej intuícii. Ak potrebujete v komunikácii (či už s partnerom alebo s kolegom) dobrý úsudok a sústredenosť na detaily, volajte na pomoc Hamaliela.

Váhy

Váhy sa snažia udržať vo svojom živote harmóniu, ktorá im dáva pocit vnútorného pokoja. Vnútorný pokoj nevyhnutne potrebujú na dosahovanie svojich cieľov. Ich anjelom je Zuriel (znamená „Moja skala je Boh“), anjel harmónie. Zuriel je aj strážnym anjelom pôrodu, kedy býva prosený, aby dbal na bezproblémový príchod dieťatka na svet. Nie sú to však len tehotné mamičky, ktorým Zuriel pomôže, ale každý, kto hľadá spravodlivosť a harmóniu v priateľstve, manželstve, či práci.

Škorpión

Znamenie škorpióna je spájané najmä s mystikou, hlbokým intelektom a silnou emocionálnou energiou. Tým sú škorpióni k svojmu anjelovi ešte bližšie. Ochraňuje ich Barachiel („Božie požehnanie“), ktorý pomáha na ceste za intelektuálnymi cieľmi. Ak máte pred sebou intelektovo náročnú úlohu alebo vás niekto psychicky zraňuje, Barachiel po prosbe príde na pomoc. Zároveň vie posilniť aj schopnosť precítiť osud druhých.

Strelec

Znamenie strelca je spájané so silným odhodlaním, morálnymi zásadami a pevnou vierou. Samotné lukostrelectvo bolo v minulosti vnímané ako spirituálna cesta sebazdokonalovania, čo pozítivne ovlyvňovalo možnosť nadviazať kontakt so svojím anjelským spoločníkom. Anjel strelcov je Adnachiel, anjel sily, nezávislosti a odhodlania. Adnachiel podá pomocnú ruku pri nedostatku sebavedomia, nerozhodnosti, či potrebe úprimnosti.

Kozorožec

Kozorožci sú nezávislí a pragmatickí, preto pre nich myšlienka stretnutia s anjelom môže byť nepredstaviteľná. Každý však máme väzby na duchovnú sféru bez ohľadu na to, či ich využívame alebo nie. Strážnu ruku nad nimi drží Haniel („ten, ktorý vidí Boha“). Haniel ochraňuje pred neviditeľným zlom a pomáha nájsť správnu cestu – či už k zodpovednosti, cti, iným ľudom, ale aj správnu cestu po smrti. Energia Haniela je tvorivá i liečivá. Poproste ho o pomoc, ak stojíte pred ťažkými povinnosťami alebo zdravotnými problémami.

Vodnár

Ako Vodnár máte na svet pragmatický pohľad. Vašou silnou stránkou je intuícia a logika, preto sa možno budete k existencii anjelov stavať skepticky. Ale citlivosť, ktorá je vám vlastná, vám umožní pocítiť prítomnosť anjela. Vašim anjelom je Cambiel a jeho úlohou je rozvíjať vašu inteligenciu. Každý, kto potrebuje rozvíjať myslenie a inšpiráciu k nekonvenčným nápadom, môže poprosiť Cambiela o pomoc.

Ryby

Ryby sú jedným z najmystickejších znamení, stojac na „polceste“ medzi materiálnym a duchovným svetom. Ľudia narodení pod týmto znamením majú bohatú predstavivosť, preto pre nich nie je problém predstaviť si podobu ich anjela. Ich anjelom je Barakiel, „Božie svetlo“. Barakiel je anjelom šťasteny a prosperity, preto ak stojíte pred ťažkou voľbou, či zlou finančnou situáciou, poproste svojho anjela o pomoc.