Archanjel Zadkiel

Archanjel ZadkielFarba fialová

Zameranie premena sama seba, duchovný rast, kozmická alchýmia

Čakra korunná (Sahasrara) – prvok kozmickej energie – rovnováha sa prejavuje ako kozmické poznania, uvedomenie si kozmu, súdnosť a pochopenie

Najvyššia vibrácia v dúhe. Fialová je siedmy lúč a má najkratšiu vlnovú dĺžku. Okrem toho je aj najrýchlejší. Vďaka tomu symbolizuje bod prechodu medzi viditeľným a neviditeľným. Predstavuje teda vždy božskú alchýmiu a transmutačnú energiu na ceste hrubej hmoty k Božskému.

Archanjel Zadkiel je anjelom milosrdenstva a zhovievavosti. Je známy aj ako „ten svätý“, ktorý učí viere v Boha a v Božie zhovievavosť. Prináša nám útechu v ťažkej hodinke. Vládne Jupiteru. Býva zobrazovaný s dýkou v ruke, lebo je anjelom, ktorý zastavil Abraháma a zabránil mu v obetovaní syna Izáka na hore Monje. Je vodcom anjelského poriadku Panstva. Okrem toho je aj jednou z významných anjelských bytostí, ktorá stojí pred trónom Božím. V knihe Ocar Midrašim 11,316, ktorú napísal JD Eisenstein, je nazývaný KADIS a vystupuje ako jeden zo strážcov brán východného vetra.

Telesnej spojitosti Časti tela: mozgová šišnka, temeno hlavy, mozog, vlasový porast.

Pomáha pri vnútorných zápaloch. Mierni búšenie srdca. Pomáha upraviť funkcie imunitného systému.Lieči modriny, opuchy, podliatiny na oku. Lieči problémy spojené s očami. Tíši podráždenie, uľavuje od bolesti, urýchľuje proces liečenia.

Citové a duševné spojitosti Utišuje citový nepokoj, napomáha pri citovom zotavení. Lieči návyky a príznaky návykov. Odstraňuje citové prekážky.

Duchovné spojitosti Inšpiruje, uvoľňuje predstavivosť, pomáha pri meditácii, zvyšuje parapsychologické schopnosti a rozvíja intuíciu. Prináša duchovnú oddanosť a živé sny. Používa sa pre cesty do minulých životov. Pomáha rozvíjať korunnú čakru, pomáha spojenie duše, rovnako ako rozvoju a otvoreniu cesty k vyššej mysli. Poskytuje nadprirodzenú ochranu. Umožňuje „vidieť vidiny“. Očisťuje všetko jednoduchým dotykom. Pomáha k rozvoju plánovitého myslenia a schopností pre liečení tela.

Fialový lúč môže privolať archanjela Zadkiela k duchovnej transformácii.