Archanjel Uriel

Archanjel UrielFarba rubínová

Zameranie duchovnej starostlivosť prostredníctvom služby druhým

Čakra koreňová (Muladhara) – prvok krajiny – rovnováha sa charakterizuje ako uzemnená, stabilný a spoľahlivá

Rubínový lúč je šiesty lúč duchovného svetla a prvý lúč viditeľného spektra dúhy. Ovplyvňuje koreňovú čakru na telesnej úrovni (tretej dimenzie). Je to transmutačné (transformačný) lúč čakry solar plexu (štvrtá dimenzia). Rubínový lúč je vnímaný ako temne červený.Jeho odtieň sa blíži tmavo fialovej so zlatistým zafarbením – podobne ako tomu je na najkvalitnejších kryštáloch rubínov.

Meno Uriel znamená „Boží oheň“ alebo „Božie svetlo“. Uriel ako jeden z najmocnejších archanjelov je „anjelom prítomnosti“ a dokáže odrážať nepredstaviteľné svetlo Božie. Je spájaný s elektrinou, bleskom, hromom a náhlymi činy. Býva znázorňovaný, ako drží zvitok (obsahujúci informácie o životnej púti určitého človeka) alebo nesie nejaké bremeno.

Božie svetlo šírené Urielom nešikovne kľačí umožňuje dosiahnuť osvietenie. Toto osvietenie je životne dôležité pre všetkých, ktorí majú pocit, že zišli zo svojej cesty. Rubínový lúč by sa preto mal používať, kedykoľvek sa cítime opustení, bojíte a odmietaní alebo keď sa nás zmocňujú samovražedné myšlienky.

Telesnej spojitosti Časti tela: pohlavné a rozmnožovacie orgány, reguluje uvoľňovanie adrenalínu do krvi, krvný obeh, svaly, nohy, chodidlá, bedra. Zbavuje telo jedovatých látok tým, že odstraňuje ochabnutosť. Hreje. Zvyšuje telesnú energiu a zastavuje ochabnutosť. Posilňuje schopnosť načúvať múdrosti tela. Nepoužívajte v okamihoch hnevu alebo pri chorobách spojených s vysokým krvným tlakom, opuchy, zápaly, vzrušením, hyperaktivitou, horúčkou alebo vredy.

Citové a duševné spojitosti Posilňuje aktivitu, zvyšuje milostnú túžbu a žiadostivosť. Uvoľňuje energetický blok, ku ktorému dochádza hlboko v systéme. Prináša činorodosť, životnú silu, odvahu a vytrvalosť. Dodáva novú energiu procesom, ktoré stagnujú alebo sa vlečú. Obnovuje chuť k životu.Dynamický. Odstraňuje strach. Uvoľňuje vzorce správania, ktoré sú spojené s chorobnou posadnutosťou sebou samým.

Duchovné spojitosti Učí, ako zvládnuť hmotný svet. Pomáha ľudským bytostiam dosiahnuť spojenie s božským poriadkom, ktorý prináša do sveta harmóniu a mier. Prináša do každodenného života duchovnosť.

Červená farba, ktorá je prvým lúčom viditeľného spektra dúhy, sa používa na vyvolávanie archanjela Uriela, aby nám pomohol odstrániť energetický blok umiestnený v hĺbke vnútra.