Archanjel Rafael

Archanjel RafaelFarba jantárovo zelená

Zameranie liečenie a dosiahnutie harmónie

Čakra srdca (Anahí) – živel vzduch – rovnováha sa prejavuje ničím nepodmienenú láskou k sebe ik druhým

Štvrtý viditeľný lúč spektra dúhy. Zelený lúč ovplyvňuje srdcovú čakru na telesnej úrovni (tretej dimenzie) a je transmutačním lúčom čakry tretieho oka (štvrtá dimenzia). Jedná sa o piaty spirituálne lúč farby mihotavé jantárovej zelene – ako najlepšie vybrúsené kryštály jantáru.

Archanjel Rafael je liečiteľský aspekt Pána. Preslávil sa ako lekár anjelskej ríše, božský liečiteľ aj poradca, pokiaľ potrebujeme dosiahnuť vnútorné poučenie, lásky, súcitu, vyrovnanosti a inšpirácie na liečbu druhých.

Rafael je jedným zo siedmich vládnucich anjelov. Ako jeden  iba z troch anjelov bol uznaný kresťanskou cirkvou – spolu s Michaelom a Gabrielom. Je tiež známy ako veliteľ strážnych anjelov a patrón cestovateľov. Býva zobrazovaný s Hermovou palicou alebo ako pútnik, ktorý nesie v jednej ruke palicu a v druhej misku s hojivou masťou. Archanjel Rafael má schopnosť učiť nás liečiteľstvo – klasické aj alternatívne.

Fyzické súvislosti Zelená je farba prírody a nachádza sa presne uprostred farebného spektra. Prináša vyrovnanosť, pokoj a uvoľnenie. Napomáha osobnému rastu a prináša harmóniu. Udržuje duševnú a telesnú energiu v stave dynamickej rovnováhy. Uvoľňuje bolestivé procesy vyvolávajúce napätie. Je naladená na prírodu. Je lúčom liečiteľov a liečenia. Zelený lúč sa používa na liečbu bolesti hlavy a migrény, žalúdočných vredov, porúch trávenia a všetkých stresov vrátane mimoriadne silného rozrušenia. Pomáha pri prekonávaní problémov so srdcom, pľúcami.

Citové a duševné spojitosti Pomáha pri klaustrofóbií a pocitoch obmedzenia. Stabilizuje nervový systém, zmierňuje emócie, znižuje duševný zmätok. Prináša úľavu všetkým zmyslom. Pomáha rozvoju zdravých vzťahov s druhými ľuďmi.

Duchovné súvislosti Rozvíja božské videnie, intuíciu a tiež schopnosť vhľadu prostredníctvom navodenie stavu rovnováhy a harmónie. Posilňuje kreatívne vizualizáciu a manifestačné techniky.