Archanjel Michael

Archanjel MichaelFarba zafírová modrá

Zameranie komunikácie

Čakra krčnej (višuddha) – živel éter – rovnováha sa prejavuje jednoduchosťou komunikácie so sebou samým is ostatnými na všetkých úrovniach

Piaty lúč viditeľného spektra dúhy. Modrý lúč ovplyvňuje krčnú čakru na fyzickej úrovni (tretej dimenzie) a je transmutačním lúčom pre krčnú čakru (štvrtá dimenzia). Je to prvý lúč duchovnej.

Mocný archanjel Michael je ochrancom ľudstva, najvyšší a neúplatný vrchný veliteľ všetkých anjelov. Stojí na čele nebeských síl – svojej „légie svetla“ – proti silám zla. Jeho hlavná farba je slnečná žlť a ohnivá sila solar plexu je jeho doménou.Keďže ale nosí meč zhotovený zo zafíru, býva s posilňovaním a rozvojom čakry krčnej a tretieho oka spájaný modrý plameň. Modrý lúč predstavuje silu a vôľu Božiu rovnako ako silu viery, ochrany a pravdy.Ako bojovník Boží je zobrazovaný, ako bojuje s drakom.

Telesnej spojitosti Časti tela: krk, štítna žľaza, horné dýchacie cesty, čeľusť, spodiny lebečnej a telesná hmotnosť.

Utišuje, mierni, tlmí a upokojuje choroby spojené s horúčavou. Znižuje horúčku a reguluje hyperaktivitu a zápalové a škodlivé procesy. Prináša jasnosť a vyrovnanosť. Tíši ušné a krčné infekciu. Pomáha proti ztuhlému krku a sklonu k jeho tuhnutiu. Prírodný prostriedok proti bolesti. Znižuje krvný tlak a tepovú frekvenciu. Upokojuje centrálny nervový systém, čím znižuje stres. Dobrá farba pre ošetrovňu a pre tých, ktorí sú smrteľne chorí.

Citové a duševné spojitosti Odstraňuje strach z hlásania pravdy. Upokojuje myseľ, čím napomáha jasnejšiemu myslenia. Prináša pokoj a uvoľnenie od prízemných svetských starostí.

Duchovné spojitosti Inšpiruje k tomu, aby ste sa stali hľadači vyššej pravdy a skrytej múdrosti. Modrý lúč predstavuje silu a vôľu Božiu a prináša silu viery a ochrany. Pomáha rozvíjať odklonenie sa od slabej vôle (ega) smerom k vyššej vôle Božej, vďaka čomu ho možno využiť na rozvoj zbožnosti.

Modrý lúč možno použiť na privolanie archanjela Michaela, ktorý dokáže chrániť a zvyšovať komunikačné schopnosti.