Archanjel Jofiel

Archanjel JofielFarba žltá

Zameranie múdrosť

Čakra solar plexu (manipuraka) – prvok ohňa – rovnováha sa prejavuje logicky premysleným konaním, sebadôverou a cieľavedomosťou

Tretí lúč viditeľného spektra dúhy. Žltý lúč ovplyvňuje čakru solar plexu na fyzickej úrovni (tretej dimenzie) a je transmutujícím lúčom pre korunnú čakru (štvrtá dimenzia). Je to druhý duchovnej lúč a je vnímaný ako oranžovo-žlté svetlo s bledo zlatým nádychom ako u najkvalitnejších kryštálov citrínu.

Jofiel je archanjelom múdrosti a pracuje s anjelmi zo Sály múdrosti. Jeho lúč sa nazýva slnečným. Archanjela meno znamená „Boží nádhera“.

Lúč archanjela Jofiela pomáha opätovne dosiahnuť radostného prístupu k životu. Jofiel umožňuje spojenie človeka s vlastným ja vo vyšších dimenziách. Možno ho vnímať ako kozmický rebrík. Dokáže okamžite uzdraviť fragmenty duše, rozptýlené v dôsledku šoku, strachu alebo ťažkej chorobe.

Medzi Jofielové dary patrí múdrosť, zápal, intuícia, vnímavosť, radosť, požehnanie a osvietenie duše. Jofiela možno povolávať, keď potrebujeme zahnať pocit nízkej sebadôvery, ochabnutosti alebo duševnej hmly. Plameň jeho múdrosti je možno vzývať, aby nám pomohol v akejkoľvek situácii, v ktorej je potrebné jasné duševné vnímanie, rozlišovanie alebo inšpirácia.

Telesnej spojitosti Časti tela: pankreas, solar plexus, pečeň, žlčník, slezina, žalúdok, nervový systém, tráviaci systém a koža.

Posilňuje farby, tóny, stimuluje a posilňuje energiu. Posilňuje slabé telesné procesy. Odstraňuje celulitídu a jedovaté látky. Navracia radosť zo života. Liečitelia venujúci sa chromoterapiu ho používajú na liečbu artritídy, stuhnutosti svalov a obmedzenie pohyblivosti.

Citové a duševné spojitosti Duševné čulosť a zlepšené učenie. Stimuluje intelektuálnej činnosti.Pomáha pri koncentrácii. Prináša trvalé povznesenie, slobodu, smiech a radosť. Zvyšuje schopnosť sebaovládania. Zvyšuje sebadôveru a prináša pocity úplného blaha. Podnecuje ku konverzácii a dokáže zlepšiť komunikáciu. Odstraňuje hanblivosť a dodáva odvahu. Bráni duševnému zmätku.

Duchovné spojitosti Prináša osvietenie duše. Posilňuje spojenie s vyšším ja a s anjelmi. Pomáha pri obnove častí duše, ktoré sa uvoľnili kvôli chorobe alebo depresii.

Žltá farba sa používa na privolanie archanjela Jofiela, aby nám priniesol jasnosť a múdrosť.