Archanjel Gabriel

Archanjel GabrielFarba oranžová

Zameranie kreativita. Tiež používaný na odstránenie strachu

Čakra sakrálna (svádhištána) – živel voda – rovnováha sa prejavuje vitalitou, kreativitou a originalitou

Druhý lúč viditeľného spektra dúhy. Oranžový lúč ovplyvňuje sakrálnu čakru na fyzickej úrovni (tretej dimenzie). Je vnímaný ako Rumelkový odtieň, prechádzajúca od oranžovej k červeno zlatej farbe, podobne ako u najkvalitnejších kryštálov hesonitu.

Archanjel Gabriel, slúžiace ako posol, je jeden zo štyroch veľkých archanjelov. Súčasne je to jeden z iba dvoch anjelov (spoločne s archanjelom Michaelom), ktorý je uvedený menom v Novom zákone. Ako anjel zvestovania oznámil nadchádzajúce narodeniaJežiša jeho matke Márii. Bol tiež prítomný u Ježišovej smrti ako anjel, ktorý strážil jeho hrobku a priniesol jeho učeníkom dobrú správu o Ježišovom zmŕtvychvstaní (hoci v tomto prípade nie je spomenutý menom). V islame archanjel Gabriel (Jibril) duchovne prebudil Mohameda, proroka Božieho, a nadiktoval mu Korán. Uvádza sa, že archanjel Gabriel inšpiroval Johanku z Arku. Keď sa používa na transmutáciu (transformáciu) štvorrozmerného lúča koreňovej čakry, je Gabrielovho farba biela.

Fyzické spojitosti Časti tela: dolná časť chrbta, dolná časť čriev, brucho a obličky. Riadi fungovanie nadobličiek. Pomáha pri trávení.

Zlepšuje stav pri astme a bronchitíde. Užitočný počas menopauzy. Udržuje rovnováhu hormónov a pomáha plodnosti. Veľmi motivujúce, udržuje energetickú rovnováhu v tele, zvyšuje vitalitu, pracuje jemnejšie než červený lúč, pretože zvyšuje energiu postupne. Odomyká procesy, ktoré uviazli na mŕtvom bode. Uľahčuje zápchu.

Citové a duševné spojitosti Pomáha pri žiaľu, prináša uľahčenie pri úmrtí niekoho blízkeho a pri akejkoľvek strate. Zvyšuje kreativitu, optimizmus a schopnosť nazerať na život pozitívne. Pomáha pri odstraňovaní strachu a fóbií. Pomocou príjemných prežitkov pomáha uvoľňovať strach.

Duchovnej spojitosti Podnecuje radostné prežívanie, ktoré duchovne povznáša.

Oranžový lúč možno použiť na privolanie archanjela Gabriela, ktorý dokáže uvoľniť stres a zvýšiť kreativitu.